background

Technologie

Nowoczesne technologie na Twojej posesji

W naszych biurach projektowych stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które podwyższą jakość i żywotność wytwarzanych przez nas ogrodzeń. Efekt naszych starań to coraz większe zaufanie klientów z Polski i zagranicy.

 

Innowacje i technologiczne inspiracje

Współpracujemy z dostawcami nowoczesnych rozwiązań technologicznych i z jednostkami naukowo-badawczymi. Stale poszukujemy innowacji, które podniosą nie tylko jakość produktów, ale też ich użyteczność i komfort użytkowania. Dokładamy wszelkich starań, by unowocześniać produkty i ułatwiać życie naszym klientom. Wsłuchujemy się w opinie i potrzeby rynku elastycznie zmieniając procesy produkcji, by w jak najdoskonalszy sposób dostarczyć produkt o możliwie najlepszych właściwościach użytkowych i jakościowych. Nasz zakład produkcyjny jest w stanie szybki sposób dostosować produkcję do aktualnych wymogów rynku.

 

Piły automatyczne

Do precyzyjnego cięcia surowców używamy nowoczesnych pił automatycznych sterowanych CNC, dzięki którym zachowana jest niezwykła precyzja cięcia. Idealne wzajemne dopasowanie elementów jest kluczowe dla późniejszego łatwego montażu i bezawaryjnej eksploatacji ogrodzenia.

 

Giętarki

Różnorodne zdobienia stosowane w naszych ogrodzeniach powstają w procesie wyginania profili stalowych. Do tego celu wykorzystywana jest wysokiej klasy giętarka umożliwiająca dokładne i powtarzalne formowanie elementów.

 

Roboty spawalnicze

Wiele rodzajów ogrodzeń wykorzystuje proces spawania do łączenia ze sobą elementów ogrodzeniowych. Dla precyzyjnego i estetycznego łączenia wykorzystywane są roboty spawalnicze. Tam gdzie nie wykorzystuje się robotów wciąż niezastąpione jest doświadczenie profesjonalnych i doświadczonych pracowników.

 

Zgrzewarki

Linia do automatycznego zgrzewania wielopunktowego w bardzo wydajny i trwały sposób spaja elementy ogrodzeń panelowych. Zastosowane rozwiązania pozwalają na produkcję siatek z drutów różnych średnic, o różnych wymiarach oczka jak i o różnych wymiarach samego panelu.

 

Lasery

Niektóre nasze ogrodzenia łączone są przez mocowanie sztachetek w poprzeczce poprzez otwory wycięte w poziomych profilach. Tak precyzyjna technologia wymaga najwyższej klasy urządzeń. W tym celu wykorzystujemy najnowszej generacji lasery, które odpowiadają za wyjątkową dokładność wycinanych elementów. Dzięki niemu nasze ogrodzenia wyposażone są m.in. w otwory odpływowe.

Proces cięcia laserem w naszym zakładzie można zobaczyć na poniższym filmie:

 

Cynkowanie

Część ogrodzeń poddaje się cynkowaniu. Robi się to głównie w celu zwiększenia ochrony przed korozją. Powłoka cynkowa wykazuje w środowiskach miejskich i przemysłowych od kilku do kilkunastu razy większą odporność korozyjną od stali niecynkowanej. Cynk to trzydziesty pierwiastek w układzie okresowym Mendelejewa, ale numer jeden na liście najtrwalszych zabezpieczeń antykorozyjnych. Antykorozyjne właściwości powłok cynkowych polegają na tym, że cynk tworzy niezwykle odporne i trudno rozpuszczalne powłoki kryjące. Tworzą się one podczas kontaktu z powietrzem i wodą. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Nasza firma przedłuża jej trwałość oraz nadaje ogrodzeniom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką malarską.

Jedną z metod, którą wykorzystujemy jest metoda cynkowania ogniowego. Technologia ta wykorzystuje zjawisko dyfuzji, które polega na „wnikaniu” atomów cynku w zewnętrzną warstwę stali podczas „kąpieli” w roztopionym cynku. W ten sposób na powierzchni elementu stalowego tworzy się stop żelazo-cynk. Podczas wyjmowania ocynkowanego przedmiotu z kąpieli cynkowej na zewnętrznej powierzchni stopu pozostaje warstwa czystego cynku. Obecność warstw stopowych sprawia, że powłoka cynkowa jest nierozdzielnie związana ze stalowym podłożem. Niektóre z ogrodzeń pozostawia się po ocynkowaniu, wówczas zachowują specyficzny srebrzysty kolor. Zdecydowanie większą część ogrodzeń dodatkowo maluje się farbą proszkową, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne tzw. system DUPLEX.

 

Lakiernia

Całość procesu produkcyjnego kończy wizyta w lakierni, tj. na nowoczesnej linii malowania proszkowego. Każdy produkt zostaje oczyszczony przed malowaniem, by uzyskać 100% czystość półfabrykatu. Dzięki temu farba uzyskuje wysoką przyczepność. Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą ogrodzeń. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury od 140 do 200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i chemicznych, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Tym niemniej poleca się malowanie ogrodzeń bezpośrednio po zakupie w celu zwiększenia ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Ochrona antykorozyjna

Do zabezpieczenia stali wykorzystujemy podwójne zabezpieczenie antykorozyjne typu DUPLEX, polegające na pokryciu stali warstwą cynku
i pomalowaniu jej farbą proszkową
. Powłoka cynkowa ochrania powierzchnię stali przed korozją, natomiast warstwa malarska ochrania cynk przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo, zastosowanie powłoki malarskiej zapewnia idealnie gładkie powłoki bez spękań, zacieków czy pęcherzyków. Dzięki zastosowaniu tej metody nie tylko wydłuża się czas użytkowania ogrodzenia, ale także obniżają się koszty konserwacji. Sama powłoka malarska stosunkowo szybko się starzeje. Wpływ działań atmosferycznych i zanieczyszczeń chemicznych wpływa negatywnie na jej elastyczność i trwałość. Średnio co 6 – 7 lat ogrodzenie wymaga konserwacji, kolejnego malowania, a nie rzadko też odpowiedniego przygotowania mechanicznego ogrodzenia, dlatego koszt takich działań rośnie w czasie. Powłoka cynkowa zapewnia wieloletnią ochronę stali przed korozją bez konieczności renowacji, co stanowi zasadniczy czynnik decydujący o jej ekonomiczności. Koszt cynkowania ogniowego okazuje się niski po uwzględnieniu korzyści jakie zapewnia ta metoda. Dlatego większy koszt ogrodzeń ocynkowanych i pomalowanych metodą proszkowo zwraca się dość szybko. Nasze produkty zabezpieczone antykorozyjnie, cynkowane i malowane proszkowo posiadają 5-letnią gwarancję.

 

chrona antykorozyjna
chrona antykorozyjna