background

Porady

Jak zamontować ogrodzenie?

Każdy system ogrodzeniowy oprócz elementów takich, jak: przęsło, furtka i brama zawiera komplet akcesoriów do ich montażu. Zobacz na poniższych grafikach jak łatwy jest montaż naszych ogrodzeń.

Montaż ogrodzenia w 5 krokach:

 

Zobacz animację:

UWAGA!

Powyższa ilustracja jest uproszczeniem montażu. Ukazuje niezbędne kroki w montażu ogrodzenia. Ważnym elementem długotrwałego użytkowania ogrodzenia jest wcześniejsze przygotowanie podmurówki. Osadzenia słupków w fundamencie betonowym jest tak ważne, gdyż słupki dźwigają na sobie ciężar elementów ogrodzenia. Na przykład waga bramy może wynosić ponad 30 kilogramów. Zanim zaczniemy montaż ogrodzenia podmurówka powinna być już gotowa.

 

Jak rozpoznać bramę przesuwną prawą od lewej?

 

Jak rozpoznać furtkę prawą od lewej?

 

  Montaż bram i furtek do słupków:

UWAGA!

Przed ostatecznym zamontowaniem bramy należy przeprowadzić montaż próbny, który ma za zadanie sprawdzić zgodność wszystkich elementów i wykluczyć możliwość montażu wadliwych elementów. Po zamontowaniu bramy przyjmuje się, że była ona pozbawiona wad lub ewentualne wady Klient zaakceptował.

Ogrodzenia Polargos można montować zarówno do słupków betonowych jak i stalowych. Do montażu bramy i furtki do słupków stalowych używamy zawiasów dostarczanych w zestawie ze słupkami.

Do montażu bramy i furtki do słupków betonowych używany specjalnych kotew. Do montażu przęseł używamy takich samych łączników jak w przypadku słupków stalowych.

 

Jak zamontować furtkę?

 

  Jak zamontować bramę dwuskrzydłową otwieraną ręcznie?

 

Jak zamontować przęsło?

Do niektórych z systemów ogrodzeniowych w celu montażu ogrodzeń używa się łączników typu "L".

 

Montaż przęseł za pomocą łączników „U”,„T” oraz obejm 5x5 cm

System panelowy

Montaż paneli systemu Sparta do słupków – wariant 1 (za pomocą obejmy)

 

Montaż paneli systemu Sparta do słupków – wariant 2 (za pomocą spinek, śruby hakowej i kleszczy do spinek)

 

Montaż paneli systemu Sparta do słupków – wariant 2 (za pomocą spinek, śruby hakowej i kleszczy do spinek)">Jak rozróżnić słupek prawy od lewego w systemie Sparta 60?