background

O nas

Polargos Sp. z o.o.

jest Beneficjentem Projektu Współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PROGRAM OPERACYJNY INNOWACYJNA GOSPODARKA 2007-2013

DZIAŁANIE 8,2 WSPIERANIE WDRAŻANIA ELEKTRONICZNEGO BIZNESU TYPU B2B

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

"Stworzenie systemu B2B łączącego Polargos Sp. z o.o. z partnerem biznesowym."

fundusz_rozwoju.png

Polska firma o międzynarodowym zasięgu

Polargos Sp z o.o. działa na polskim rynku od 1994 roku. Zdobywając doświadczenie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży ogrodzeń oraz obsługi klienta, Polargos zbudował stabilną i znaczącą pozycję na rynku. Dziś nasze systemy ogrodzeń znajdują coraz więcej zwolenników nie tylko w kraju, ale również za granicą. Projektowane przez nas wzory pod względem estetyki i najwyższych standardów wykonania odpowiadają zarówno trendom panującym na rynku ogrodzeń, jak też oczekiwaniom wymagających Klientów. Ten fakt potwierdzają nasze wyniki sprzedaży oraz nagrody, które zdobywamy z rąk ekspertów.

 

Rozwój i innowacje

Dążymy do stałego rozwijania naszych kompetencji i wiedzy a także doskonalenia umiejętności, procesów technologicznych, obsługi klientów i współpracy z partnerami handlowymi. Wspieramy i  doceniamy innowacyjne myślenie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że dzięki nowatorskim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zaspokoić  wysokie wymagania naszych klientów i partnerów. W efekcie takiego podejścia nasze produkty trafiają do wymagających sieci marketów budowlanych w Polsce a także do wielu europejskich krajów, których lista wciąż rośnie. O innowacyjności naszych rozwiązań świadczy też uznanie środowiska biznesowego wyrażające się w zdobytych przez Polargos nagrodach.


 

Wizja

Polargos jest liderem na rynku ogrodzeń sprzedawanych w marketach budowlanych (Do It Yourself). Wytrwale dąży do utrzymania wiodącej pozycji na rynku dostarczając wysokiej jakości ogrodzenia metalowe i akcesoria. Słuchamy oczekiwań Klientów i odpowiadamy na nie wciąż szukając innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu wytyczamy trendy i nowe kierunki w rozwoju systemów ogrodzeniowych.

 

Etyka

W codziennej praktyce kierujemy się zasadami etyki. Dbamy o utrzymanie najwyższych standardów uczciwości i rzetelności w relacjach z naszymi partnerami handlowymi, pracownikami i klientami. Oprócz poszanowania norm prawnych nadrzędną zasadą, jaką się kierujemy jest szacunek i zasada partnerstwa niezależnie od tego, kto jest po drugiej stronie: pracownik, klient, pośrednik, dostawca czy jakikolwiek przedstawiciel naszej branży.

 

Obsługa klienta

Stale pracujemy nad poprawą zadowolenia naszych klientów. Udoskonalamy produkty, unowocześniamy je, poprawiamy pod kątem użyteczności i ergonomii. Równocześnie rozwijamy Biuro Obsługi Klienta, ponieważ chcemy być dostępni dla użytkowników naszych produktów. Pracujemy nad rozwiązaniami, które mają na celu ułatwienie współpracy z naszą firmą i ułatwienie korzystania z produktów Polargos. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

 

 

Dystrybucja

Nasze produkty zyskały uznanie wśród najlepszych polskich sieci budowlanych oraz w Europie. Systemy ogrodzeniowe Polargos można kupić w sieciach Castoramy, Obi, Leroy Merlin oraz Merkury. Za granicą nasze ogrodzenia można spotkać w Niemczech, Czechach, Bułgarii, Rumuni, Słowenii, Chorwacji, Szwecji, Finlandii, Rosji oraz na Węgrzech i Słowacji.

 

Polski Ślad, czyli dobre, bo polskie

W 2013 roku Polargos przystąpił do programu Polski Ślad. W programie tym znajdują się firmy wyłącznie z polskim kapitałem. Program ma na celu promowanie zachowań konsumenckich, które wzmacniają polską gospodarkę i zwiększają jakość naszego życia, poprzez nabywanie produktów polskich przedsiębiorstw. Twórcy programu chcą przekonać konsumentów, że warto nie tylko przyglądać się cenie i jakości produktu, ale także informacjom o ich producencie. Znak Polskiego Śladu jest drogowskazem wskazującym, na co i gdzie warto wydawać pieniądze, aby wracały do nas w postaci nowych miejsc pracy, poprawy infrastruktury i usług publicznych. Biało-czerwona stopka wskazuje firmy, które płacąc swoje podatki w Polsce, nie tylko dają zatrudnienie (to robią też koncerny międzynarodowe czy firmy uciekające z podatkiem dochodowym do rajów podatkowych), ale przede wszystkim aktywnie budują siłę polskiej gospodarki, dokładając się do wspólnego budżetu całego społeczeństwa. Polski Ślad wskazuje firmy, które warto wybierać, ponieważ rosnąc w siłę, budują potencjał polskiej przedsiębiorczości, a decyzje o zagospodarowaniu ich zysków są podejmowane przez naszych rodaków.

Polski Ślad

 

Nagrody

Największą nagrodą jest dla nas uznanie naszych Klientów. Ich zainteresowanie systemami ogrodzeniowymi Polargos jest potwierdzeniem tego, że oferujemy dobre, trwałe ogrodzenia. Dzięki temu zdobywamy również prestiżowe nagrody przyznawane przez ekspertów.

 

Diament Forbesa

Nasza firma została laureatem rankingu Diamenty Forbesa 2012. W kategorii firm o poziomie przychodów ze sprzedaży 50 - 250 mln zł, w woj. mazowieckim, znaleźliśmy się wśród firm, które w ciągu ostatnich 3 lat najdynamiczniej zwiększyły swoją wartość. Prestiżowy miesięcznik Forbes, co roku robi zestawienie najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw. Ranking powstaje w oparciu o dane zgromadzone przez Dun & Bradstreet Polska, a warunkiem uczestnictwa jest spełnienie podstawowych kryteriów, takich jak: rentowność, wysoka płynność oraz dodatni wynik finansowy. W zestawieniu znalazły się firmy, których przeciętny roczny wzrost wynosi co najmniej 15%. Rozdanie dyplomów odbyło się 18 czerwca 2012 r. w warszawskim hotelu Marriott. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.diamentyforbesa.pl.

Diament Forbesa 2012

 

Gazele Biznesu 2013

Nagroda jest wręczana najdynamiczniej rozwijającym się firmom z segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wyróżnienie to otrzymują spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Gazela biznesu to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Konkurs organizowany jest przez redakcję biznesowego dziennika Puls Biznesu przy współudziale firmy Coface Poland. W tym elitarnym klubie najlepszych firm Polargos sp. z o.o. zajął bardzo wysokie miejsce. W rankingu przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego uplasował się na 253 miejscu. W rankingu ogólnopolskim Polargos otrzymał 1459 miejsce. Odnotowania godnym jest fakt, że nasza firma systematycznie pnie się do góry w rankingach Pulsu Biznesu. W poprzednim roku (tj. 2012) roku Polargos zajął 353 miejsce w województwie mazowieckim, a w Polsce 1976. To kolejny rok dobrych informacji płynących z rynku, które potwierdzają, że Polargos należy do panteonu firm, które tworzą polską gospodarkę, nadają jej bieg, przyczyniają się do jej wzrostu. Po raz kolejny Polargos został doceniony za ciężką pracę, codzienny trud i właściwą strategię działania, którą wyznaczył sobie na początku działalności.
Gazele Biznesu 2013

 

Gazele Biznesu 2012

Drugi rok z rzędu Polargos Sp. z o.o. został uhonorowany nagrodą przyznawaną przez redakcję biznesowego dziennika Puls Biznesu „Gazele Biznesu 2012”. Nagroda potwierdza, że Polargos należy do elity firm, które przyspieszają bieg polskiej gospodarki i przyczyniają się do jej wzrostu. Po raz kolejny Firma została doceniona za dobre wyniki finansowe, rzetelność, wytrwałość i konsekwentne realizowanie obranej strategii. Działania Polargosu są doskonałym wypełnieniem słów prezesa firmy Coface Poland, p. Jarosława Jaworskiego, odpowiedzialnej za przeprowadzenie Rankingu Gazel Biznesu: „Polscy przedsiębiorcy mają swoją strategię na kryzys, nie poddają się biernie temu, co los przyniesie, starając się świadomie wpływać na swoją przyszłość”.
Gazele Biznesu 2012

 

Gazele Biznesu 2011

Polargos Sp. z o.o. zdobył prestiżową nagrodą „Gazele Biznesu 2011” dziennika Puls Biznesu. Nagroda jest wręczana firmom z segmentu małych i średnich firm. Wyróżnienie to otrzymują najdynamiczniej rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie.
Gazele Biznesu 2011